top of page
laserowe-love-epilacja-lightsheer_edited

Laser diodowy LightSheerET jest najmocniejszym i najnowocześniejszym urządzeniem depilacyjnym dostępnym na rynku światowym. Precyzyjnie usuwa niechciane włosy na stałe - nie powodując uszkodzeń skóry wokół. Z tych właśnie względów urządzenie posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Food and Drug Administaration) honorowany na całym świecie oraz certyfikaty ISO 9001.

Jak działa laser?

Światło wytwarzane przez laser o długości 800nm pochłaniane jest przez włosy o zabarwieniu ciemnym- czyli zawierające melaninę. Im włos grubszy i ciemniejszy tym lepsze efekty depilacyjne można osiągnąć. Energia świetlna lasera zamieniana jest w cieplną i jako taka dociera do macierzy włosa. W konsekwencji trwała destrukcja macierzy, uniemożliwia dalszy wzrost włosa.

Częstotliwość powtarzania zabiegów wiąże się z cyklem fazy wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie, rozróżniamy trzy fazy wzrostu włosa: anagen (faza aktywnego wzrostu), katagen (faza zaniku), telogen (faza spoczynku). Światło lasera działa jednie na włosy będące w aktywnej fazie wzrostu- ANAGENIE. Włosy będące w kolejnych fazach nie zaabsorbują dostatecznej dawki promieniowania lasera, przez co zachowają zdolność regeneracji i dalszego wzrostu. Dlatego koniecznością jest przeprowadzenie od 4 do 7 zabiegów, aby zaaplikować światło lasera we właściwej fazie i w odpowiednich przerwach czasowych wynoszących od 4 do 12 tygodni.

 

 

 

 

 

 

 

 

Przeciwwskazania do depilacji laserowej Light Sheer:

  • Włosy rude, siwe, blond

  • Ciąża, karmienie piersią (zabiegi można wykonywać 2 mies. po zaprzestaniu karmienia)

  • Świeża opalenizna (minimalna przerwa to 4 tyg.), a także opalenizna uzyskana w wyniku samoopalaczy, lub po zabiegu air-brush - opalenizna musi ustąpić

  • Krem z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem)

  • Leki i zioła uczulające na światło (tetracyklina, fluorochinolony, nagietek, dziurawiec, skrzyp, pokrzywa) przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem

  • Peeling (przestać używać na 1 tyg. przed zabiegiem)

  • Przyjmowanie witaminy A i jej pochodnych

  • Bielactwo, łuszczyca, cukrzyca

  • depilacja woskiem i pęsetą (przestać używać 1 m-c przed zabiegiem)

  • terapia doustna retinoidami (Roaccutan, Accutan), izotretinoiną (Izotek, Curacne, Aknenormin), lub sterydami

 

Przygotowanie do zabiegu:

1. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji , ale wskazane jest zostawienie kilku włosów, w celu oceny ich kolor i grubości.

2. Włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 -8 tygodni. Można natomiast je golić, lub przycinać nożyczkami.

3. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 3 tygodni przerwy przed zabiegiem.

4. Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej.

5. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.

6. Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, pokrzywa, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 3 tygodnie przed zabiegiem.

7. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy 1 miesiąc po infekcji.

 

Postępowanie po zabiegu

  • Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50.

  • Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki. Wszystkie objawy powinny ustąpić maksymalnie do dwóch tygodni. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie:

  • Myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą, delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w innym sposób,

  • Nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach),

  • Stosować krem lub maść Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen.

Najczęściej zadawane pytania i odpowiedzi ekspertów:

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

 

Depilacja laserowa opiera się na zjawisku selektywnej fototermolizy wywoływanej na mieszku włosowym. Światło lasera - pochłaniane jest wybiórczo przez struktury mieszka włosowego zawierające melaninę - zamieniane jest na ciepło, które niszczy elementy włosa odpowiedzialne za jego wzrost, powodując trwałą utratę włosa i destrukcję mieszka, co uniemożliwa ponowną regenerację włosa i jego odrastanie.

 

Na czym polega cykl wzrostu włosa?

 

Zjawiskiem, które ma kluczowy wpływ na zabieg depilacji laserowej jest cykl wzrostu włosa. Wyróżniamy trzy fazy rozwoju włosa:

1. Faza wzrostu (anagen)

Faza wzrostu włosa (są to włosy widoczne na skórze i właśnie one reagują na światło lasera), gdzie trzon bardzo ściśle tkwi w mieszku włosowym, następują intensywne podziały komórkowe i włos rośnie. Faza ta jest idealna do wykonania zabiegu.

2. Faza przejściowa (katagen)

Faza uśpienia, w której włos przestaje rosnąć (ma różny okres trwania 3-8 tyg.), włos tkwi w mieszku włosowym, ale następuje zerwanie połączenia między jego trzonem a macierzą mieszka włosowego. Następuje zatrzymanie procesów wzrastania zachodzących we włosie.

3. Faza spoczynku (telogen)

Faza, w której włos nadal pozostaje zakotwiczony w mieszku włosowym, ale już powoli wysuwa się i wypada. Równocześnie zaczyna tworzyć się nowy włos.

 

Przedstawione fazy rozwoju włosa uwidaczniają, że włosy nie rosną w równym tempie i tym samym czasie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen) i właśnie one reagują na światło lasera, pozostałe włosy są w fazie "uśpienia" (katagen, telogen). W fazie uśpienia, która ma różne okresy trwania (od 4 do 8 tygodni), brak jest w mieszku włosowym wystarczającej ilości melaniny, aby uzyskać jego trwałe zniszczenie. Fakt ten jest podstawową przyczyną konieczności kilkukrotnego powtórzenia zabiegu celem uzyskania zadawalającego efektu, Odstępy pomiędzy konkretnymi zabiegami to czas, podczas którego pozostała część włosów znajdzie się w fazie wzrostu i wynosi ok. 4-6 tygodni, w zależności od depilowanej części ciała.

 

 

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

 

Depilacja tą metodą jest bezinwazyjna, światło lasera uszkadza mieszki włoskowe, ale nie niszczy naskórka. Stosuje się ją od 15 lat w krajach Europy Zachodniej i Stanach Zjednoczonych. Nie zanotowano żadnych niebezpiecznych efektów ubocznych depilacji laserowej. Laser Light Sheer posiada certyfikat bezpieczeństwa i jakości wydany przez U.S. FDA (Food and Drug Administaration) honorowany na całym świecie oraz certyfikaty ISO 9001.

 

Czy depilacja laserowa jest zawsze zabiegiem skutecznym?

Nie u wszystkich osób depilacja laserowej jest tak samo skuteczna. Włosy, które są jasne i cienkie nie pochłaniają odpowiedniej ilości światła emitowanego przez laser. W związku z tym brak właściwej temperatury sprawia, że skuteczność lasera jest bardzo ograniczona. Pacjenci uzyskujący najlepsze efekty zabiegowe to osoby  o jasnej karnacji i ciemnych włosach. Unikalne i opatentowane parametry lasera  LightSheer pozwalają na depilację również osób o ciemniejszej karnacji, jednak należy sobie zdawać sprawę, że wysokie stężenie melaniny w skórze pełni funkcję ochronną i osłabia działanie lasera. Dlatego osoby o tym fototypie dla uzyskania satysfakconujących efektów będą musiały przeprowadzić większą ilość zabiegów. 

 

Czy zabieg depilacji laserowej można przeprowadzić w każdej chwili?

NIE. Odpowiednie przygotowanie skóry jest jednym z czynników gwarantujących zadowalający efekt. Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona, wypoczęta i nieopalona. Ważne jest również, by depilowane powierzchnie nie były zmienione chorobowo (skaleczone lub zaczerwienione).

 

Dlaczego przed depilacją laserową golimy włosy?

Ponieważ włoski podczas zabiegu ulegają spaleniu. W związku z tym te, które wyrastają ponad powierzchnię skóry mogą być przyczyną poparzeń naskórka. Poza tym ogranicza to działanie lasera, którego światło (w takim przypadku) rozprasza się na odrośniętym włosie.

 

Czy każdy może poddać się zabiegowi depilacji laserowej?

NIE. Niestety są choroby, które automatycznie dyskwalifikują pacjenta do zabiegu, np. łuszczyca, bielactwo, opryszczka. Od depilacji laserowej powinny się wstrzymać kobiety w ciąży. Czynnikiem dodatkowym może być nadwrażliwość pacjenta na światło lub posiadanie skóry skłonnej do przebarwień.

 

Czy skóra po depilacji laserowej wymaga od nas szczególnej pielęgnacji?

TAK. Skóra po zabiegu jest bardzo wrażliwa i potrzebuje specjalnego traktowania. Na przynajmniej 4 tygodnie musimy odłożyć wizyty w solarium czy opalanie na słońcu. Laser wysusza skórę, dlatego powinniśmy nawet kilka razy dziennie używać kremów nawilżających (najlepiej z wysokim filtrem). Pamiętajmy, by nie narażać skóry na podrażnienia. W związku z tym bezwzględnie nie należy używać kosmetyków na bazie alkoholu, ani stosować peelingów.

 

Jak będę wyglądać bezpośrednio po zabiegu?

 

Bezpośrednio po zabiegu na skórze obecny jest rumień, który najczęściej ustępuje w 2-3 godziny po zabiegu. Dodatkowo w miejscach ujść włosów do skóry pojawia się drobny obrzęk okołomieszkowy. Jest to pożądana reakcja skóry, świadcząca o prawidłowym wykonaniu zabiegu. Zabiegi depilacji laserowej nie wyłączają z życia codziennego. Zaraz po zabiegu można powrócić do pracy, szkoły, itd.

 

Czy można wykonać makijaż?

 

Bezpośrednio po zabiegu lepiej zrezygnować z wykonywania makijażu, aby nie podrażniać naskórka. Nie ma natomiast przeciwwskazań, aby umalować się następnego dnia, kiedy zejdzie zaczerwienienie.

 

Co dzieje się z włosami po zabiegu?

 

Uszkodzone w czasie zabiegu włosy nadal pozostają w skórze i przesuwają się w kierunku jej powierzchni, co może dawać wrażenie, że włosy wciąż rosną. W tym okresie, jeśli martwe włosy są szczególnie uciążliwe (są szorstkie i sztywne), można je ogolić. Niemniej wypadają one ze skóry po ok. 10 dniach. Skóra robi się gładka i taka pozostaje do momentu aż kolejne włosy przejdą z fazy spoczynku w fazę wzrostu. Ponieważ fazy spoczynku są różne dla włosów zlokalizowanych w różnych okolicach ciała, różne są też odstępy między zabiegami. W przypadku twarzy odrost pojawia się średnio 4-6 tygodni od poprzedniego zabiegu, w obrębie tułowia po ok. 6-8 tygodniach, na kończynach nawet do 3 miesięcy.

 

Jak długo trwa zabieg?

 

Czas trwania zabiegu zależy od wielkości depilowanej powierzchni oraz stopnia owłosienia pacjenta. Zabiegi na nogach bądź plecach będą bardziej pracochłonne (np.łydki od godziny do dwóch), natomiast te na twarzy mogą zając kilka minut. 

 

 

Ile zabiegów powinno się wykonać, aby pozbyć się niechcianego owłosiania?

 

Aby pozbyć się niechcianego owłosienia należy wykonać minimum 4 zabiegi. Ostateczna liczba zabiegów jest zależna od oczekiwań pacjenta oraz od skłonności do występowania nadmiernego owłosienia szczególnie u osób z zaburzeniami endokrynologicznymi. Zabieg powtórzony pięciokrotnie pozwala na znaczną redukcję ilości włosków, ich osłabienie i spowolnienie wzrostu a często wyeliminowanie ich całkowite. Konieczność powtarzania zabiegów wiąże się z cyklem wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie, rozróżniamy trzy fazy wzrostu włosa anagen, katagen, telogen. Bardzo istotnym czynnikiem warunkującym największą efektywność zabiegu jest zachowanie zalecanych, optymalnych przerw czasowych między zabiegami, ponieważ światło lasera działa tylko na włosy będące w fazie aktywnego wzrostu czyli w fazie zwanej anagenem. Włosy będące w kolejnych fazach wzrostu nie zaabsorbują dostatecznej dawki promieniowania lasera i zachowają zdolność regeneracji i dalszego wzrostu.

 

Ile włosów odrasta w ciągu życia po wykonaniu serii zabiegów?

 

Trwała redukcja dotyczy około 86-96% włosów zależnie od zawartości barwnika – melaniny. Nieliczne włosy mogą odrastać w ciągu życia (uaktywnienie uśpionych mieszków włosowych przy np. zmianach hormonalnych), ale ich ilość jest niewielka i z reguły są to włosy niewidoczne - delikatne i jaśniejsze. U kobiet odrost niewielkiej ilości włosów najczęściej będzie miało miejsce w czasie przełomowych sytuacji związanych z gospodarką hormonalną: w czasie ciąży, przyjmowania leków hormonalnych, czy też w okresie przekwitania. Zaleca się wtedy przeprowadzenie zabiegu przypominającego. 

 

 

Czy może zdarzyć się, że nie ma efektu po wykonaiu serii zabiegów?

 

Może tak się zdarzyć- oznacza to, że w organizmie występuje czynnik najczęściej hormonalny stymulujący pojawianie się nowych mieszków włosowych. Wtedy niezwłocznie należy udać się do lekarza specjalisty na konsultację.

 

 

Czy każdy może się poddać zabiegowi depilacji laserowej?

 

Wszystko zależy od koloru włosa i skóry. Włosy, które nie są podatne na depilację laserową to bardzo jasny blond, siwy i rudy. Decyduje o tym melanina, najważniejszy atrybut w depilacji laserowej. Im mniej melaniny we włosie (czyli im włos jaśniejszy) tym trudniejszy do depilacji. Im więcej melaniny w skórze (czyli im skóra ciemniejsza) tym depilacja trudniejsza. 

 

 

W jakim odstępie czasowym powinno się wykonać kolejny zabieg?

 

Data kolejnego zabiegu jest ściśle powiązana z fazami wzrostu włosa, w związku z tym kolejny zabieg należy wykonać średnio w odstępie 4-12 tygodni, w zależności od depilowanej części ciała.

 

 

Czy po zabiegu mogą wystąpić komplikacje?

 

Aby zapobiec jakimkolwiek komplikacjom, należy poddać się konsultacji, podczas wywiadu należy szczerze odpowiedzieć na wszystkie zawarte w ankiecie pytania. Najczęściej po zabiegu zwykle występuje niewielkie zaczerwienienie skóry, które szybko mija. Po zabiegu należy stosować odpowiednie maści łagodzące np. bepanten, pantenol, jak również w przypadku uczucia pieczenia, ciepła można wykonać okład chłodzący.

 

 

Czy depilacja laserowa jest bolesnym zabiegiem?

 

Stopień odczuwania bólu podczas zabiegu jest uzależniony od progu indywidualnej wrażliwości na ból, który różni sie u każdego człowieka. W przypadku jednak wysokiej wrażliwości na ból zalecamy zastosowanie 1,5 godziny przed zabiegiem, maści znieczulającej Emla 5%. Należy również pamiętać, że miejsca, gdzie skóra jest ciemniejsza (np.bikini głębokie), będą podczas depilacji bardziej wrażliwe na ból.

 

 

Jak wygląda obszar poddany zabiegowi zaraz po depilacji?

 

Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry, które ustępują po kilku godzinach, do 2-3 dni. W tym czasie (2-3 dni po zabiegu) należy skórę traktować delikatnie:

» myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą,

» nie stosować dezodorantów i antyperspirantów, jeśli depilacja dotyczyła pach),

» stosować zasypkę lub krem Alantan Plus albo Bepanthen czy Termcool,

» delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w inny sposób,

» preparaty o działaniu złuszczającym wprowadzać po 2 tygodniach od zabiegu.

 

 

Jakie są przeciwwskazania do depilacji laserowej Light Sheer?

 

  • Włosy rude, siwe, blond 

  • Ciąża, karmienie piersią (zabiegi można wykonywać 2 mies. po zaprzestaniu karmienia) 

  • Świeża opalenizna (minimalna przerwa to 4 tyg.), a także opalenizna uzyskana w wyniku samoopalaczy, lub po zabiegu air-brush - opalenizna musi ustąpić 

  • Krem z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem) 

  • Leki i zioła uczulające na światło (tetracyklina, fluorochinolony, nagietek, dziurawiec) przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem 

  • Peeling (przestać używać na 1 tyg. przed zabiegiem) 

  • Przyjmowanie witaminy A i jej pochodnych 

  • Bielactwo, łuszczyca, cukrzyca 

  • depilacja woskiem i pęsetą (przestać używać 1 m-c przed zabiegiem) 

 

Jak należy przygotować się do zabiegu depilacji?

1. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji , ale wskazane jest zostawienie kilku włosów, w celu oceny ich kolor i grubości.

2. Włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 -8 tygodni. Można natomiast je golić, lub przycinać nożyczkami.

3. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 3 tygodni przerwy przed zabiegiem.

4. Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej.

5. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.

6. Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 3 tygodnie przed zabiegiem.

  1. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy 1 miesiąc po infekcji.

 

Jak należy postępować po zabiegu?

 

- Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50.

- Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki. Wszystkie objawy powinny ustąpić maksymalnie do dwóch tygodni. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie: 

- Myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą, delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w innym sposób,

  • Nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach),

 

Czy mogą wystąpić powikłania po zabiegu?

 

Zaobserwowano wystąpienie powikłań po zabiegu depilacji laserowej u mniej niż 1% pacjentów o silniejszej pigmentacji skóry. Polegały one na wystąpieniu odbarwień lub przebarwień, które w większości przypadków znikały samoistnie po 1-3 miesiącach. Powstanie przejściowych, rzadko utrzymujących się ponad 6 miesięcy odbarwień lub przebarwień należy do najczęstszych powikłań zabiegu epilacji laserowej i ryzyka wystąpienia takiego stany należy być świadomym. Pęcherze, oparzenia, i reakcje alergiczne są również możliwe. Ryzyko powikłań znacznie się zwiększa w przypadku nieprzestrzegania zakazu opalania się przed zabiegiem oraz zażywania preparatów fotouwrażliwiających.

 

Dlaczego wybór odpowiedniego lasera do wykonania zabiegu depilacji jest tak istotny?

 

W porównaniu z innymi systemami depilacji- laserem LightSheer dla uzyskania zadowalającego efektu wykonuje się trzykrotnie mniej zabiegów, natomiast ilość zabiegów fotodepilacji przy wykorzystaniu urządzenia IPL może osiągnąć nawet 12 zabiegów – jednocześnie nie gwarantują one trwałości, gdyż włosy po zabiegach urządzeniami IPL są uśpione i odrastają już po roku czasu. 

Opatentowane parametry lasera LightSheer™ Diode Laser System spowodowały, że został uznany za najlepsze urządzenie na świecie do laserowej depilacji w marcu 2012 roku na Kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego w San Francisco.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

lightsheer-beauty-systems-wynajem-lasero
cykl_wzrostu_włosa-lightsheer.jpg
bottom of page