top of page
laserowe-love-raciborz-kosmetyczka-laser

Laser diodowy LightSheer DESIRE 

 

To najbardziej skuteczny i najszybszy laser diodowy do usuwania zbędnego owłosienia. Stworzony został przez amerykańską firmę Lumenis- od 1966 roku światowego lidera wśród producentów sprzętu medycznego oraz kosmetycznego. 

Trwałe usunięcie owłosienia następuje poprzez selektywną fototermolizę- to oznacza, że laser dzięki barwnikowi zawartemu we włosie dociera tylko do macierzy włosa nie uszkadzając innych struktur wokół. 

Bezpieczeństwo lasera gwarantuje certyfikat FDA wydany przez Amerykańską Akademię Chirurgii Kosmetycznej oraz przez Amerykańskie Stowarzyszenie Dermatologów i Chirurgów Estetycznych. Posiada także certyfikaty ISO 9001.

Laser diodowy LightSheer Desire posiada 2 głowice zabiegowe:

Szafirową ET- o wielkości pola zabiegowego 1cm na 1cm, o stałej temperaturze chłodzenia 4 stopni.

Zasysającą HS- o wielkości pola zabiegowego 22mm na 35mm, to maksymalne bezpieczeństwo, komfort i szybkość pracy.

 

Jesteśmy autoryzowanym partnerem firmy Coherent Polska- wyłącznego dystrybutora laserów LightSheer Desire w Polsce

Za wieloletnie doświadczenie, jakość i bezpieczeństwo w zakresie świadczenia usług epilacji laserowej LightSheer na najwyższym poziomie- firma Beauty Systems została wyróżniona i uhonorowany Certyfikatem Jakości i Bezpieczeństwa.  

Jak działa laser?

Światło wytwarzane przez laser o długości 800nm pochłaniane jest przez włosy o zabarwieniu ciemnym- czyli zawierające melaninę. Im włos grubszy i ciemniejszy tym lepsze efekty depilacyjne można osiągnąć. Energia świetlna lasera zamieniana jest w cieplną i jako taka dociera do macierzy włosa. W konsekwencji trwała destrukcja macierzy, uniemożliwia dalszy wzrost włosa.

Częstotliwość powtarzania zabiegów wiąże się z cyklem fazy wzrostu włosa. Nie wszystkie włosy rosną równocześnie, rozróżniamy trzy fazy wzrostu włosa: anagen (faza aktywnego wzrostu), katagen (faza zaniku), telogen (faza spoczynku). Światło lasera działa jednie na włosy będące w aktywnej fazie wzrostu- ANAGENIE. Włosy będące w kolejnych fazach nie zaabsorbują dostatecznej dawki promieniowania lasera, przez co zachowają zdolność regeneracji i dalszego wzrostu. Dlatego koniecznością jest przeprowadzenie od 4 do 7 zabiegów, aby zaaplikować światło lasera we właściwej fazie i w odpowiednich przerwach czasowych wynoszących od 4 do 12 tygodni.

Przeciwwskazania do depilacji laserowej Light Sheer:

  • Włosy rude, siwe, blond

  • Ciąża, karmienie piersią (zabiegi można wykonywać 2 mies. po zaprzestaniu karmienia)

  • Świeża opalenizna (minimalna przerwa to 4 tyg.), a także opalenizna uzyskana w wyniku samoopalaczy, lub po zabiegu air-brush - opalenizna musi ustąpić

  • Krem z retinolem (przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem)

  • Leki i zioła uczulające na światło (tetracyklina, fluorochinolony, nagietek, dziurawiec, skrzyp, pokrzywa) przestać używać na 3 tyg. przed zabiegiem

  • Peeling (przestać używać na 1 tyg. przed zabiegiem)

  • Przyjmowanie witaminy A i jej pochodnych

  • Bielactwo, łuszczyca, cukrzyca

  • depilacja woskiem i pęsetą (przestać używać 1 m-c przed zabiegiem)

  • terapia doustna retinoidami (Roaccutan, Accutan), izotretinoiną (Izotek, Curacne, Aknenormin), lub sterydami

 

Przygotowanie do zabiegu:

1. Bezpośrednio przed zabiegiem należy zgolić włosy w miejscu depilacji , ale wskazane jest zostawienie kilku włosów, w celu oceny ich kolor i grubości.

2. Włosów nie można wyrywać (pęseta, wosk, depilatory mechaniczne) przez okres 4 -8 tygodni. Można natomiast je golić, lub przycinać nożyczkami.

3. Stosowanie kremów lub maści z Vit. A, retinoidami (np. Isotrexin, Differin, Zorac, Retin A i inne), Vit. C i kwasami owocowymi w miejscu depilowanej powierzchni wymaga 3 tygodni przerwy przed zabiegiem.

4. Peelingi należy odstawić 1 tydzień wcześniej.

5. Terapia doustna retinoidami (np. Roaccutane) wymaga półrocznej przerwy pomiędzy końcem kuracji i pierwszym zabiegiem.

6. Leki światłouwrażliwiające (fototoksyczne, fotoalergiczne) i zioła o takim działaniu (dziurawiec, nagietek, skrzyp, pokrzywa, herbata Figura 1, 2) wymagają odstawienia na 3 tygodnie przed zabiegiem.

7. Aktywne infekcje skóry w miejscu zabiegu (bakteryjne, wirusowe, grzybicze) stanowią przeciwwskazanie do zabiegu. Zabieg jest możliwy 1 miesiąc po infekcji.

 

Postępowanie po zabiegu

  • Opalanie jest bezwzględnie przeciwwskazane do 2 tygodni po zabiegu. W tym okresie należy stosować kremy z filtrami anty-UVA i B z filtrem 50.

  • Naturalnym objawem po zabiegu jest czasowy obrzęk i/lub zaczerwienienie depilowanego obszaru skóry oraz/lub strupki. Wszystkie objawy powinny ustąpić maksymalnie do dwóch tygodni. W tym czasie należy skórę traktować delikatnie:

  • Myć żelem bezmydłowym lub tonikiem albo mleczkiem bezalkoholowym, ew. czystą wodą, delikatnie skórę osuszać, nie trzeć, nie drażnić w innym sposób,

  • Nie stosować dezodorantów i antyperspirantów bezpośrednio po zabiegu (jeśli depilacja dotyczyła pach),

  • Stosować krem lub maść Alantan Plus albo Bepanthen czy Dermopanthen.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

bottom of page